ZALEWO Pod Omegą Iława Koegel
Mistrz Polski PPJK klasa T-3

Długodystansowe Mistrzostwo Polski PPJK 2012 we Włocławku!

Do trzech razy sztuka. Poprzednie nasze wizyty na Zalewie Włocławskim kończyły się dość pechowo. Za każdym razem zabrakło dosłownie odrobiny szczęścia do wygranej. Tym razem udało się! W miniony weekend (8-10 czerwca) wywalczyliśmy tytuł Długodystansowego Mistrza Polski w klasie T-3. Dodatkowo zostaliśmy zdobywcą największego pucharu Anwil CUP za najlepszy czas w długim wyścigu (ostatni wyścig w sobotę).

Skład załogi:

  • Maciej Lunitz – sternik
  • Bogusław Lunitz
  • Michał Ilkowski

Z planowanych 7 wyścigów udało się komisji przeprowadzić 6 (5 krótkich, 1 długi). Wystartowało 48 jachtów w 5 klasach.

W piątek warunki wietrzne były bardzo słabe, zmienne i znów loteryjne. Zapowiadał się ciężki dzień. Pierwszy bieg skończyliśmy na 2 pozycji, tuż za Focusem 800, którym sterował Radosław Zurek. Dużą część drugiego wyścigu prowadziliśmy, kiedy tuż przed metą wiatr ucichł do zera. Łódki płynące za nami dostały szybciej kolejne szkwały i rozpędem nas wyprzedziły. Zostaliśmy na 4 pozycji. Z punktowym remisem z nowym Saturnem GT (Black&White) dzień zakończyliśmy na 2 pozycji.

Sobota na wykresach pogodowych zapowiadała się ciekawiej pod względem siły wiatru. Sprawdziło się to z nawiązką, bo wiatr tego dnia stopniowo osiągał do 5 st. Bfta. Takie warunki lubimy, nie ma tu miejsca na „wyroki” losu i można sprawiedliwie powalczyć. 4 wyścigi przyniosły 3 zwycięstwa i jedno 4 miejsce po słabym starcie. Dało nam to 3-punktową przewagę nad Focusem 800 i 5-punktową nad Maxusem 28 – Babooshka, sterowanym przez Victora Plitko.

Niedziela w najgorszym scenariuszu mogła nam przynieść 2 miejsce w ogólnej punktacji. Planowany był jeden wyścig, który ostatecznie się nie odbył z powodu… słabych warunków wietrznych. Zakończenie regat odbyło się około godziny 12:30. Były piękne puchary dla zwycięzców (tradycyjnie dla Włocławka – ceramiczne wazony, ręcznie malowane), nagrody pieniężne i losowane nagrody.

Wyścigi były bardzo sprawnie przeprowadzone a poziom sędziowania (Sędzia Główny Dorota Michalczyk) był bardzo wysoki. Brawo!

Organizacja imprezy na lądzie przebiegła pod znakiem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Spora część żeglarzy lubuje się w tym sporcie i miała okazję wspólnie oglądać mecze (w tym mecz otwarcia) na dużym ekranie w barze portowym Anwilu. Równolegle na zewnątrz rozwijały się imprezy „gitarowe”, które do późnych godzin nocnych rozbrzmiewały w całym porcie :).

Na koniec warto wspomnieć, że wszystkie 3 gminy powiatu iławskiego (Miłomłyn, Zalewo i Susz), które reprezentowane są przez zaprzyjaźnione 3 załogi zdobyły pierwsze miejsca w swoich klasach:

  • Miłomłyn – klasa T-2 (Ryszard Osmański, Leszek Pawłowski, Zbigniew Tomaszewski)
  • Susz – klasa Omega Sport (Piotr Bokota za sterem)
  • Zalewo – klasa T-3 🙂

Dziękujemy organizatorom, sponsorom i współzawodnikom za wysoki poziom walki. Dziękujemy również Stanisławowi Kasprzakowi (www.podomega.pl) za koordynację :).

Powiązania:

Fot. Dorota Strączek

Speak Your Mind

Connect with Facebook

*