ZALEWO Pod Omegą Iława Koegel
Mistrz Polski PPJK klasa T-3

Charzykowy Sailing CUP 2012 – międzypucharowa wygrana :)

Od kilku lat firmy West-Pol i Relax organizują w Charzykowach imprezę dla swoich pracowników, jednostek zaprzyjaźnionych i żeglarzy. Regaty są nieodłącznym jej elementem. Mieliśmy akurat lukę w kalendarzu imprez pucharowych i z przyjemnością dołączyliśmy do listy startowej Charzykowy Sailing CUP 2012.

Charzykowskie regaty jachtów kabinowych, charakteryzują się dość słabą organizacją na wodzie i brakiem zasad klasowych, dlatego od początku podejście mieliśmy dość luźne, turystyczne, rozrywkowe. Nie oznacza to, że odpuściliśmy współzawodnikom. Każda procedura startowa była fajnym treningiem, bo tego nigdy za wiele ;). Zresztą nie potrafilibyśmy inaczej, wewnętrzny instynkt rywalizacji przejmuje dowodzenie :).

Regaty trwały 2 dni – sobota i niedziela (16, 17 czerwca 2012). W sobotę słaby wiatr i deszcz szybko pomógł podjąć wątpliwie słuszną decyzję sędziego o przerwaniu regat po jednym wyścigu. Wątpliwie słuszną, bo mimo małego deszczu wiał wystarczający wiatr a towarzystwo miało szczere chęci się ścigać. Niestety nawet organizatorowi nie udało się przekonać sędziego… Wyścig skończyliśmy na drugiej pozycji za jachtem TRYM – Majestic 730. Miał on znaczną przewagę ożaglowania – genaker ok. 40 m2 i niewiele dało się tu polepszyć :). Później wyszło jeszcze słońce, popływaliśmy rekreacyjnie, było bardzo przyjemnie.

W niedzielę sędzia nadrobił nieco sobotnią decyzję przeprowadzając 4 wyścigi – 3 krótkie, 1 długi. Warunki bardzo ku temu sprzyjały. Wiatr o sile do 3 st. Bft’a był idealny do prowadzenia halsówkowych rozgrywek. Wygraliśmy z Trymem 2 pierwsze biegi, trzeci przegraliśmy na jednej z halsówek. Przed ostatnim – długodystansowym wyścigiem mieliśmy remis punktowy. Po wzorcowo rozegranej halsówce rozbiegowej, nastąpiły 2 długie boki półwiatrowe (tam i z powrotem – ok. 15 km), które mogły być bardzo korzystne dla lżejszego o 1 tonę Majestica. Prowadziliśmy jednak wyścig już do samego końca powiększając przewagę nad nim do ok. 500 m na mecie. Tym samym wygraliśmy regaty w pseudoklasie 600-750 cm długości.

Łącznie startowało blisko 15 jachtów. Oto wyniki w poszczególnych klasach:

do 600
I miejsce Prim (Micro) – Aleksander Jażdżejewski
II miejsce PROMIL (Orion) – Jan Malicki
III miejsce MARDO – Mariusz Majorczyk

600 – 750
I miejsce ZALEWO (Saturn 25) – Maciej Lunitz, Bogusław Lunitz, Eugenia Lunitz, Piotr Lunitz
II miejsce TRYM (Majestic 730 Sport) – Dawid Matysiak
III miejsce KANAMKA (Tango 730) – Natalia Szpera

powyżej 750
I miejsce RELAKS (Phila 880) – Aleksander Klajna
II miejsce WESTPOL (Phila 880) – Dariusz Jasnowski
III miejsce FIESTA

otwartopokładowe
I miejsce OMEGA
II miejsce C55

Dziękujemy organizatorom, którzy wzorcowo zadbali o uczestników na lądzie. W ramach wpisowego zawodnicy mogli posilić się złotym napojem i dużą grillowaną karkówką ;). Impreza trwała do godzin wieczornych.

Relacja video portalu Chojnice24

Powiązania:
Relacja w Chojnice24.pl

fot. Jolanta Lunitz

Speak Your Mind

Connect with Facebook

*